יחד משנים מציאות | צילום: דוברות עיריית רחובות

במהלך חודשי הקיץ יולי אוגוסט התקיימו אירועי "קיץ צעיר" לצעירים בגילאי 18 ומעלה בשכונת קריית משה. זו שנה שנייה בה פועלת התכנית על ידי המחלקה לעבודה קהילתית באגף לשירותים חברתיים בעיריית רחובות, וביוזמה של  קבוצת צעירים תושבי השכונה: אסתר טפרה, ישראלה בבל, אינגודאי אמבאו, שי טרונך ותמר זבדר, זאת בליווי של העובד הסוציאלי הקהילתי פנטה אלמה, מהאגף לשירותים חברתיים בעיריית רחובות.

מטרת התכנית היא ליצור הזדמנות למפגש ושיח בין צעירי השכונה, לחיזוק הקשרים החברתיים והמוטיבציה, והצבת אוכלוסיית הצעירים וצרכיה בקדמת הבמה.

השנה עקב מחאת יוצאי אתיופיה על אלימות משטרתית וגזענות, שפרצה בתחילת חודש יולי, והתחושות הקשות אשר ליוו את החברה הישראלית בכלל ואת הצעירים יוצאי העדה בפרט, הוקדשו כל ערבי הקיץ לטובת שיח ודיון בסוגיות הכואבות.

האירועים אשר התקיימו אחת לשבוע ברחבת מתנ"ס חוויות קריית משה, כללו בין היתר: מעגלי שיח שהונחו ע"י קבוצת צעירות תושבות השכונה ואפשרו למשתתפים לשתף את תחושותיהם. כמו כן, הרצאות של פעילים מהמחאה, הרצאות בנושא מורשת והיסטוריה של יוצאי אתיופיה, וכן ערבי תרבות עם אמנים צעירים ומוכשרים בני העדה.

יחד משנים מציאות | צילום: דוברות עיריית רחובות

אירועי הקיץ הצעיר נחלו הצלחה מרובה, השתתפו בהם עשרות צעירים משכונת קריית משה והסביבה. וכל זאת בזכות החשיבה, היצירתיות, העבודה וההשקעה של קבוצת הצעירים אשר יזמו והובילו את התכנית לכל אורך הדרך.

האירועים מומנו על ידי אגף החינוך, הרשות העירונית למאבק באלימות, סמים ואלכוהול, האגף לשירותים חברתיים- מחלקת עבודה קהילתית, וכן בשיתוף פעולה עם שאול צגהון-מחזיק תיק השכונות, גולן ביטון מנהל מתנ"ס חוויות קריית משה וצוות העובדים, יוני בלאי – מוקד הקליטה העירוני.

ממלא מקום ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, זהר בלום: "כחלק מהמדיניות העירונית לקידום שכונת קרית משה, שמחנו לקחת חלק בתמיכה באירועים לצעירי השכונה. מדובר בפרוייקט מיוחד בשל המעורבות והיוזמה של המנהיגים הצעירים בני השכונה, נמשיך לתמוך ביוזמות כאלו, ואנו שמחים על הצלחת האירועים".