הבוקר (ראשון) נפסלה בבית המשפט המחוזי בת"א מועמדותו של אפרים קפרא לראשות עיריית רחובות, וזאת בשל כשלים טכניים וביניהם נערה בת 17 ברשימה. רשימתו של חנניה וינברגר נפסלה בשל כשל טכני, שנבע מאשפוזו בבית החולים.

קלפי בבחירות מקומיות. צילום: אבי רוקח

במטרה למנוע את רוע הגזירה פנה וינברגר לבית המשפט בעתירה. שם ביקש כי יתאפשר לו להגיש את רשימתו למועצת העיר למרות פסילתה של ועדת הבחירות. בעתירתו טען כי הגיע כדי להגיש את הרשימה ביום האחרון להגשה, בשעה 20:30, חצי שעה טרם מועד סגירת הרשימות, זאת לאחר שהיה מאושפז בימים שקדמו לכך בבית החולים. לטענתו, לאחר הסתכלות על החוברות שאותן הגיש, נאמר לו כי קיימות בהן ליקויים.

"ביקשתי-דרשתי שיכתבו ויפרטו לי באופן מדויק מהן הסיבות המשפטיות והחוקיות, הפוסלות לדעתם את קבלת הרשימה שלי", כתב וינברגר בעתירתו, "אך סורבתי". השבוע יתקיים דיון בעניינו ובית המשפט יחליט אם לקבל את החלטת ועדת הבחירות ברחובות. גם אם בקשתו תידחה, עומדת לו אפשרות לפנות לבית המשפט העליון.

חנניה וינברגר בזמן הגשת העתירה | צילום: פרטי

קפרא, המתמודד היחיד שהצהיר כי הוא מעוניין לרוץ לראשות העירייה עם הרשימה 'מעשים טובים', נפסל גם הוא בוועדת הבחירות בטענה לכשלים טכניים.

קפרא טוען בעתירתו כי "עריצות שלטון יחיד, אין מקומה בשיטת משטר דמוקרטי, ומקומה שייך למשטרים אפלים בהיסטוריה". עוד הוא כותב בעתירתו, כי מדובר ב"ניסיון תמוה, וזאת בלשון המעטה, של רשות מוניציפלית, לתקוע טריז בגלגליו של מועמד לגיטימי וראוי המתמודד מול ראש עיר מכהן, כאשר מועמדותו של העותר הינה המועמדות היחידה הניצבת איתן אל מול ראש עיר מכהן".

מתוך העתירה ניתן להבין כי הוועדה פסלה את המועמדות בטענה כי לא צורפו מכתבי הסכמה, נרשמו 14 מועמדים וצולמו רק 11 תעודות זהות, ואחת המועמדות בת 17 בלבד, כאשר הגיל המינימלי בו ניתן להתמודד בסיעה הוא 21, ועוד.

הבוקר (ראשון) כאמור נערך דיון בבית המשפט המחוזי בעניינו של אפרים קפרא, בית המשפט קבע כי מועמדותו לא תתקבל. עכשיו זה רשמי - רחמים מלול הוא המתמודד היחידי לראשות העירייה.