25 שנה מכהן יוסי שבו כראש עיריית נס ציונה. בשנים האחרונות הודיע לא אחת שאינו מתכוון לרוץ שוב לראשות העירייה. ביולי 2016 אף חשף בישיבת מועצה דרמטית שהוא חולה בסרטן. 

מאז השתפר מאוד מצבו הבריאותי, אך למרות זאת רבים חשבו שלא יתמודד עוד לראשות העירייה. רבים שחיכו לרשת את כיסאו הכריזו על מועמדותם לראשות העיר, ביניהם סגן ראש העירייה ומחזיק תיק הנוער והצעירים, שחר רובין.

צילום: דוברות עיריית נס ציונה

לפני כחודשיים חזר בו שבו מההצהרה שלא יתמודד. מקורביו סיפרו שאינו יכול לעמוד מנגד נוכח הצהרותיהם של המתמודדים לראשות העירייה. כעת הגיעה בשורה מפתיעה ושבו החליט לאחד את הרשימה שלו עם זו של רובין. שבו יהיה הראשון ברשימה, רובין יוצב במקום השני, וממלא מקום ראש העירייה.

לסיעה החדשה יקראו 'נטו-לב', שילוב שמן של שתי הסיעות: 'נטו' של שבו ו'לב' של רובין. "אנחנו צמד שמוביל את העיר יחד כבר 15 שנה, ונמשיך לעשות יחד, בשילוב של ניסיון רב שנים והנהגה חדשנית ומעודכנת לרווחת התושבים, מתוך חשיבה על 20 השנה הבאות", מסרו השניים בהיוודע הבשורה. 

"ראש עירייה ומנהיג צריך להסתכל 20 שנה קדימה, ולהוביל תהליכים ארוכי טווח, שבהם יש שילוב של צעירים וחלק מההנהגה וכהכנה לעתיד", הוסיף שבו.