בחודשים האחרונים קיבל וינברגר לא מעט פניות מתושבים שביקשו ממנו לחזור ולהתמודד למועצת העיר ולכהן כחבר מועצה. חלקם העניקו ל'קמפיין' השכנוע את הכותרת 'חנניה, תתעורר', וכעת לראשונה ב"מיינט רחובות", הוא מודיע שנענה לפניות בחיוב, ובבחירות הקרובות ינסה להיבחר למועצת העירייה.

חנניה וינברגר |צילום אבי מועלם

לפני שביקשו שקלת זאת בעצמך?

"זה דגדג לי באצבעות אבל זה אחרת כשאדם חושב לעצמו והרעיונות האלה מתעופפים בראש מאשר שאחד או עשרה או חמישים פונים אליך. איך אומרים? ניכרים דברי אמת כשכמה אנשים מוכנים גם להתגייס, אז מערך השיקולים שונה".

תרוץ עם מישהו או ברשימה עצמאית?

"רק רשימה עצמאית. אני אדם עצמאי, אני לא רואה שאני מצטרף לרשימה מפלגתית כל שהיא ואני לא חושב שיהיה לי מקום באיזו רשימה מפלגתית, אנשי המפלגה יש שם כמה אינטרסנטים".

בקדנציה האחרונה לא היית, פעלת מאחורי הקלעים?

"בנושאים בודדים. מכל קדנציה אני למדתי הרבה דברים, היו לי הישגים מקדנציה לקדנציה, יותר טובים בכל קדנציה, והיו לי הישגים יפים מאוד בכל התחומים בהם הייתי מעורב ואני חייב גם להגיד אפילו שהייתה לי אוזן קשבת אצל רחמים (מלול א.ק) והצעתי אותו בכל מיני מצבים אם היה שומע לי, היה מצליח עוד יותר, אבל אני לא מקבל אחוזים, אז זו הייתה תרומתי לתושבים ולעיר".

במה אתה מתכוון לטפל?

"ניקיון - העיר וניקיון כפיים. חזות העיר. לבתים שתהיה 'נשמה'. לא הכל מרובע. תחבורה וחנייה ומפרצי החנייה הקיימים. צמתים בעיר שהוזנחו, בכל שנות כהונתי הייתי חבר בוועדת תחבורה ושנה וחצי גם כיו"ר תחבורה. ההצעות שלי, לדעתי, מניסיוני הממושך, מאד רציונאליות ועשויות לשפר מעט את המצב. קראתי בעיון כל חומר שהוגש לחברי המועצה. למדתי את ההצעות והנושאים, הצעתי הצעות אבוץ שחלקן הגדול התקבלו ועל כך תודתי לראשי העיר ולכל חברי המועצה. וזו תרומתי לעיר ולתושביה".

זה המקום להזכיר שחנניה וינברגר היה חבר מועצת העיר רחובות במשך 15 שנים ברציפות. בשנת 2013 הציג את רשימתו למועצת העיר 'שרות לתושב', אך בקדנציה האחרונה לא כיהן. 

בשלוש הקדנציות בהן שימש כחבר מועצה זכה לשבחים רבים על פעילותו לחשיפת שחיתויות כשהוא חורט על דגלו לאורך כל הדרך לפעול למען מנהל תקין ושקיפות. וינברגר השתתף במהלך כהונותיו ברוב הוועדות העירוניות החשובות, וביניהן וועדת משנה לתכנון ובנייה, וועדת חינוך, וועדת כספים, וועדת מכרזים, וועדת הקצאת קרקע, וועדת תמיכות ומענקים, וועדת שמות, וועדת תחבורה ועוד.