צילום: דוברות עיריית נס ציונה

      

בישיבת מועצה דרמטית ביוני 2016 הכריז ראש העירייה הוותיק מאוד של נס ציונה, יוסי שבו, שהוא חולה בסרטן הריאות. במרץ האחרון הודיע שלא יתמודד לראשות העירייה לקדנציה נוספת. מתמודדים חדשים הופיעו, וכבר החלה היערכות ליום שאחרי עידן שבו, שנמשך 25 שנים. כעת מגיעה הודעה דרמטית. 

מקורבים לראש העירייה מאשרים לעת הזו כי שבו שוקל ברצינות התמודדות לקדנציה נוספת. "לאור מה שקורה בעיר, וה-25 שנה שיוסי בנה את העיר ורואה מה שקורה ואת כל ההצהרות של המתמודדים ומה הכוונות שלהם הוא החליט לשקול מחדש, את האפשרות להתמודד, ועל זה הוא ייתן הודעה רשמית ומפורטת", אומר סגן ראש העירייה וממלא מקומו, שולי מועלם.

"אני מקווה שאכן כך יהיה, פונים אליו עשרות ומאות תושבים בעיר, מודאגים ודואגים ושולחים לו מכתבים שחשוב שימשיך את המסורת כי יש לו עדיין את היכולת", הוא מוסיף. 

אם אכן יחליט שבו להתמודד, כפי שנראה כעת, הוא יטרוף את הקלפים במערכת הפוליטית המקומית, והמתחרים שירוצו מולו צפויים לתחרות קשה. שבו כידוע מכהן כראש עיריית נס ציונה מאז 1993, ובכל מערכת בחירות מאז הוא זוכה לרוב מוחץ. 

לאחר שהכריז במרץ האחרון שלא יתמודד עוד, הכריזו שחר רובין ואריאל אלמוג שיתמודדו לראשות במקומו. כעת נראה שהשריף המקומי טרם וויתר על מקומו בעיר.