מתן דיל| צילום אבי מועלם

       

פצצה פוליטית נזרקה הבוקר (ד') ברחובות. מתן דיל, שרבים ציפו שיהווה אלטרנטיבה בבחירות הקרובות ויתמודד נגד ראש העירייה המכהן, רחמים מלול, הודיע שלא יתמודד לתפקיד. דיל הודיע שירוץ רק למועצת העיר ברשימת רחובותי שבראשה הוא עומד. כך שכרגע נראה שאין למלול אף מתחרה בבחירות הקרובות. 

ההכרזה הפתיעה ואכזבה רבים מתושבי העיר שראו בו מועמד מוביל בהתמודדות. כזכור, בחצי השנה האחרונה נוצר סכסוך עמוק בין מלול, לבין סגנו, מתן דיל, שהיה בשנים האחרונות בן טיפוחיו.

בלב הסכסוך הוצע למתן דיל על ידי בכירי סניף הליכוד בעיר להתמודד לפריימריז כנגד ראש העירייה המכהן, אך הדבר לא יצא לפועל.

מלול הכריז לאחרונה כי ירוץ להתמודדות לקדנציה נוספת, אך עד הבוקר (ד') לא יצא דיל בהכרזות מצידו. ההנחה בציבור הייתה שירוץ נגד מלול. הנחה שאוששה בסקרים שנערכו בנושא, והאהדה הרבה שרוכש לו הציבור הרחובותי.

דיל החל את דרכו הפוליטית בגיל 26, לאחר סיום לימודי המשפטים. את ההחלטה לרוץ למועצת העיר קיבל לאחר שחש כי צעירים וסטודנטים אינם מקבלים הטבות שונות, ובכללן מלגות, כמו בערים אחרות. את המערכת הוא ביקש לשנות, לדבריו, מבפנים.

הוא היה חבר המועצה הצעיר ביותר שנבחר אי פעם ברחובות, ורץ מטעם רשימת 'חץ צעיר למועצת העיר'. בקדנציה שלאחר מכן, זכה לשלושה מנדטים ברשימת "רחובותי" שהוא עומד בראשה, ובבחירות אלה מונה לתפקיד לסגן ראש העיריה הצעיר ביותר שמונה ברחובות. 

רבים האמינו שימשיך הלאה ויהיה גם ראש העירייה הצעיר ביותר של העיר, אך ההצהרה הבוקר טרפה את הקלפים. בסרטון שפרסם הבוקר אמר דיל: "לא אתמודד מול מי שהיה בעבורי דמות אב, אדם שתמך בי, ועזר לי לעשות למען רחובות. לכל זמן ועת לכל חפץ". הסרטון המלא מופיע בעמוד הפיייסבוק של דיל.

מה הסיבה האמיתית שבגינה החליט לא להתמודד לראשות העירייה, מה יחסיו עם רחמים מלול כיום, האם הוא עדיין פגוע מהסכסוך ביניהם, האם כל זה לא היה יותר תרגיל פוליטי של דיל ומלול כדי לסלול למלול את הדרך לניצחון, ומה יש לו לומר לקהל הבוחרים המאוכזבים שביקשו ממנו להתמודד לראשות?

את כל התשובות, שנותן דיל בכנות מפתיעה, תוכלו לקרוא בשישי הקרוב בעיתון "ידיעות רחובות".