יורי כהנוב, יוסי בן ארויה, פנחס הומינר ועו"ד שלום וייס. מאחדים כוחות | צילום יח"צ

       

בימים שבהם נהוג לדבר על שסע ופילוג בין חרדים וחילוניים, פרחה ברחובות רשימה ייחודית שחורטת על דגלה קירוב בין מגזרים. את הרשימה מוביל הרב פנחס הומינר, חבר מועצה לשעבר ומחזיק תיק הכספים של העירייה, שירוץ לקדנציה נוספת, כשהפעם הוא מאחד מאחוריו את כל פלגי הציבור הרחובותי. 

הומינר, רב בקהילת קרעטשניף, הידועה כקהילה שמהווה דוגמה ומופת כי ניתן לחיות גם אחרת. הקהילה אינה כופה את אורחותיה על איש, ואהודה גם על הציבור הלא דתי בעיר. בין תומכי הומינר ניתן למצוא חרדים ודתיים לאומיים, ספרדים ואשכנזים, ורבים מתושבי העיר שרואים בו נציג שפועל לטובת העיר בצורה שוויונית, בלי קשר למגזר החרדי שממנו הוא מגיע.

בימים האחרונים הוקם בעיר מטה כללי למען בחירתו, כאשר בין הדמויות הבולטות בו, נמצאים ברונו גריסרו יו"ר ש.ר.מ פארם ובעל בית מרקחת 'הנשיא' בעיר, יוסי בן ארויה, המשמש כמנהל האדמיניסטרטיבי בחברת הנדסה גדולה, עו"ד המקרקעין, שלום וייס, הנמנה על בני הציבור הדתי לאומי, ואיש העסקים יורי כהנוב, מיוצאי ברית המועצות.

עו"ד שלום וייס: "אני חושב שפנחס הומינר הוא האיש שמאחד בעיר בפועל בין כל המגזרים. העובדה שהוא בעל כיפה שחורה ובעל זקן, אינה אמורה להיות פקטור לשום דבר, ואנחנו צריכים לשפוט את האדם לפי מעשיו".

"כבר עשרים שנה אני מתגורר ליד השכונה בה חיה קהילת קרעטשניף, וזוהי עוד דוגמה והוכחה לכך שאנשי ציבור חילוני וחרדי יכולים לחיות זה לצד זה מבלי שאף אחד יכפה את דעתו על הצד השני ותוך כיבוד הדדי", אומר יוסי בן ארויה, שעד לפני מספר שנים היה חבר סניף מפלגת העבודה.

כעת ניתן רק להמתין ולראות אם בבחירות הקרובות, תמשוך הרוח המקרבת של הרשימה החדשה, גם קולות לקלפי.