הרמלך, מיש לפידות וסנדלר |צילום אבי מועלם

 

יתכן ובבחירות הקרובות תפגשו מועמדים חדשים/ישנים ליד שולחן המועצה. שלושה ראשי עיריית רחובות לשעבר, עשויים להצהיר בקרוב רשמית על התמודדות בבחירות, והפעם כנציגי הציבור המבוגר בעיר.

הבשורה המפתיעה הגיעה במפגש חגיגי לקראת פסח שנערך בעמותת על"ה (העמותה למען המבוגר ברחובות). באירוע השתתפו מאות מתנדבים ועובדי העמותה, ויחזקאל הרמלך, ראש העירייה לשעבר ויו"ר על"ה, נשא דברים ואמר:"יתכן שבבחירות הקרובות לעירייה תתמודד לראשונה רשימה א-פוליטית למען מבוגרי רחובות". 

הדברים באו לאחר שאסף וישקין, ראש המנהל הכללי של על"ה, נאם וסיפור על גידול של 66 מיליון ש"ח בתקציב השנתי של העירייה, על כך הגיב הרמלך: "כמה כואב שלמרות נתונים אלה, לא ראש העירייה ולא חברי מועצתו, מצאו לנכון לאורך כל תקופת כהונתם להגדיל את תקציב העמותה. לא רק זאת, העירייה בכהונתה הנוכחית שברה מסורת רבת שנים של העמדת מבניה לצרכי משרדי העמותה, ללא תשלום".    

"עייפנו לחזר אחרי הפתחים" הוסיף הרמלך ואמר: "ניסיוננו להיעזר בחברי מועצת העיר נכשל. אין לנו דרך אחרת אלא לסמוך על עצמנו. נבדוק ההיתכנות לכונן רשימה איכותית של בני עירנו, ללא שיוך מפלגתי וללא הבדל דת או גיל ונתמודד בבחירות הקרובות למועצת העיר, כך שנציגינו יעזרו למועצה לקבל החלטות נכונות".

תמיכה לדבריו הוא קיבל מיעקב סנדלר, אף הוא ראש עיריית רחובות לשעבר, שהוסיף: "אני מצטער שראש העירייה איננו כאן, כיוון שדבריי מכוונים אליו. השנה היא שנת בחירות מוניציפאליות, ואולי הגיע העת להשתלב בבחירות כדי לקבל את מה שבאמת מגיע לנו. על"ה מתפקדת כגוף המופקד על הנושא בשיתוף פעולה עם אגף הרווחה בעירייה. בעזרת ראש העירייה, הקמנו את בית על"ה, אך אנו דורשים תקציב נוסף כדי למלא אותו בתוכן".

ראש עירייה שלישי בדימוס, מיכאל מיש לפידות, הוסיף: "בית על"ה קיים הודות לעקשנות הבלתי רגילה של הרמלך שנשא בעול מא'-ת'. ראש העירייה העניק לנו קרקע להקמת הבית אך הבית יוכל לשגשג ולפרוח רק באמצעות הגדלת תקציב העמותה. כשישנו עוד חלום לעל"ה והוא להקים מרכז יום נוסף במזרח העיר".

מנכ"ל העירייה, דורון מילברג, שנכח במקום מטעמו של ראש העירייה, רחמים מלול, ביקש לא להתייחס לדברים. הוא נאם בפני הקהל על מהות חג הפסח, וציין שהעירייה מייחסת חשיבות רבה לפעילות על"ה, הוא ציין שכל קושי תקציבי נובע מסיבות בירוקרטיות, וסיים בכך שהעירייה מסייעת ותמשיך לסייע.     

רגע לפני סיום פנה הרמלך לקהל ושאל: אם תקום רשימה בלתי מפלגתית שתפעל למען מבוגרי העיר תצביעו עבורה?". הקהל הצביע פה אחד, והרמלך הודיע, שהחלטתו הסופית תתקבל לאחר פגישה עם מלול.