הרן יקיר| צילום פרטי

   

מחר בערב (ד') יתקיים אירוע יוצא דופן בנוף הרחובותי. הרן יקיר, תושב העיר, יערוך אירוע 'גאווה ברחובות, ובמסגרתו יציג עצמו כמועמד להט"בי ראשון למועצת העיר.

לאחרונה פרסם הרן יקיר (29) פוסט דרמטי ברשתות החברתיות, ושם הכריז על כוונותיו. לאחר ההצהרה הרשמית יהיה הרן, המתמודד הלהט"בי הראשון למועצת העיר ברחובות, ויתכן שיהיה הנציג הראשון המוצהר של הקהילה במועצה. "הגיע הזמן להקים קול כל כך חזק עד שכל אחד ואחת בעיר ידעו שיש כאן מישהו בשבילם", כתב והוסיף: "כשננצח נוכל לבנות מרכז גאה גם בעיר שלנו".

מה חשוב לך להוביל ברחובות?

"יש כמה דברים שחשובים לי בפעילות החברתית שלי: זכויות נשים – בעיקר מניעת אלימות כלפי נשים, זכויות הקהילה הלהט"בית, צריכה להיות מודעות וצריך ייצוג ויחס שווה לכל אדם אחר, נושא נוסף שמאוד חשוב לי הוא סביבה וניקיון ושמירה על סביבה ירוקה ושטחים פתוחים".

למה החלטת לרוץ למועצת העיר?

"הרעיון עלה בחצי שנה האחרונה, ומה שהניע אותי הייתה ההבנה שדברים משתנים יותר מהר ברמה המקומית מאשר ברמה הארצית. זה שאני עושה הפגנות ופעילויות ולובינג, זה לא מה שיביא לשינוי מהיר, זה קורה הרבה יותר מהר במועצות המקומיות. בנוסף, האגודה לזכויות הלהט"ב פתחו קמפיין שנועדו לקדם נציגות להט"בית במועצות המקומיות, הכרתי אותם ושם הניעו אותי להבין שזה שווה את המאמץ וזה חשוב".

יש קהילה להט"בית גדולה ברחובות?

"יש קבוצת פייסבוק של להט"בים ברחובות ואני מכיר משפחות, אבל הקהילה לא מאוד פעילה כמו בערים אחרות, אין מרכז שנפגשים בו, אבל הקהילה קיימת כמו בכל מקום".

הרן אינו מכחיש שבעיר כמו רחובות, המכילה ציבור דתי גדול, יתכן ויתקשו לקבל את מועמדותו.

אתה לא חושש?

"מצד אחד כן, החשש קיים, אני רואה גם בערים אחרות שניסו להיכנס פעילים להט"בים יש התנגדות, במיוחד מקהל מאוד דתי, יש חשש שזה יעורר רגשות חזקים אצל האוכלוסייה הדתית, אבל אני אומר אם אני לא אעשה את זה עכשיו מי יעשה את זה? זו תהיה עבודה קשה אבל בסדר, לזה נרשמתי כשנהייתי פעיל חברתי".

כרגע הרן רץ באופן עצמאי למועצה, אבל לא פוסל הצטרפות לרשימות אחרות, ומקיים פגישות רבות בנושא.

רוצים להביע תמיכה בקהילה המקומית? אתם מוזמנים להגיע לאירוע "גאווה ברחובות", שיתקיים מחר (ד') ברחוב מילר 6 (בית הכנסת של עדת שלום עמנואל) בשעה 18:00. באירוע תדבר ענת ברוך הייט על אימהות גאה, הרב מייקי גולדשטיין ידבר על גאווה דתית ותתקיים הופעה של המוזיקאית, עלמה קלברמן. לאחר מכן יפתח שיח פתוח בנושא צרכי הקהילה.