בשבועות האחרונים מתנהל ברשתות החברתיות קמפיין נגד סיעת 'רחובותי' בראשות חבר המועצה מתן דיל. מה לא סיפרו עליו? שהשריפה במטה הבחירות היא הצתה בגלל חובות לשוק האפור, שראש העירייה יושיב אותו באופוזיציה חמש שנים, שהוא היה הגוף הפוליטי מאחורי 'מחאת הזבל', ועוד.

כל זאת בנוסף לעתירה שהגיש נגדו השבוע יניב מרקוביץ' בדרישה לפסול את רשימתו. אירוע שהסתיים בניצחון של דיל בבית המשפט, שם העתירה נדחתה

דיל ומלול בימים יפים יותר | צילום: אבי מועלם

"אסור שהפוליטיקה תנצח את הדמוקרטיה", הוא אומר השבוע בתגובה לקמפיין השלילי נגדו, הנובע לטענתו מהחשש מפני התחזקות סיעתו מול סיעת הליכוד בעיר.

"הרשימה לוקחת קולות מכל המפלגות, לא רק מהליכוד, והם חוששים לכוחם", הוא אומר על הליכוד. "הם מנסים בכל דרך לפגוע בהתחזקות שלנו, הם עושים את זה בדרכים שצריכות להיעלם מהעולם".

כמו מה למשל?

"מפיצים מסרונים עם כתיבה משפילה ורדודה לתושבי העיר. יש איומים, יש עובדי עירייה שמקבלים שכר, שבמקום ליצור חיבור ואהבה יוצרים פירוד ושנאה, ואנחנו חייבים לעשות לזה סוף, כי אסור שהפוליטיקה תנצח את הדמוקרטיה".

איך הקשר שלך היום עם ראש העירייה?

"רחמים ואני משוחחים מדי כמה ימים. הוא מתנער מהדברים חד־משמעית. אני יודע שהוא לא עומד מאחורי הפרסומים האלה, זו לא דרכו, חד־משמעית לא בידיעתו, ואני רוצה לנצל את הבמה הזו לקרוא לרחמים ולכל ראשי המפלגות להוקיע את האנשים האלה מתוכם, פעילים שמביישים את המפלגות ופועלים מתוכן".

יש חשש אמיתי שהדברים יגיעו לאלימות?

"אנחנו חווים את האלימות המילולית על הצד הקשה ביותר, והקו שמפריד בינה ובין אלימות פיזית הוא קצר. לאורך כל הקמפיין עסקתי בעשייה חיובית, והנה אני ממשיך. לא אתן לפעילים שלי לסטות מהדרך הזו, שהיא הדרך הנכונה".

מתן דיל. | צילום: אבי מועלם

מה יש לך לומר על כך שבשבוע האחרון נאמר בחוגים מסוימים שרחמים מלול הצהיר כי תשב באופוזיציה חמש שנים?

"בשיחות שרחמים קיים איתי ברמה האישית ועם תושבי רבים אחרים, הוא כל הזמן שב ואומר שמי שיביא את המנדטים יזכה להיות חלק מהקואליציה, הכל לפי הכוח הפוליטי ובהתאם לכך הסמכויות והתפקידים, ואני מכיר אותו שנים רבות ומשוכנע שיעמוד במילתו ויהיה ענייני. יש הבדל בין ניהול קמפיין בחירות ובין ניהול עיר לחמש השנים הקרובות, ואין לי ספק שרחמים רואה לנגד עיניו את טובת העיר".

זה לא סוד שאתה רוצה את תיק החינוך. זוהר בלום הצהיר לא אחת שאין לו כוונה לוותר על התיק בקלות.

"אין לי שום מילה רעה לומר על זוהר, הוא בחור טוב, ואין לי ספק שעשה עבודה טובה. אבל אחרי עשר שנים צריך שינוי".

אף פעם לא יצאת בהצהרה שאתה מתמודד לראשות העירייה, אבל לפני חצי שנה הציבור היה בטוח שאתה מתמודד. מה עומד מאחורי זה?

"תמיד אמרתי שלא אתמודד מול רחמים. הסיפור פה בעצם הוא מנדטים. הליכוד מנסה לגייס כמה שיותר קולות ומצביעים, והשיטה שלהם היא בניגוח. יש הבדל גדול בין התקופה של עד ה־30 באוקטובר ולתקופה שאחרי ה־31, ולכן אני מתמודד בקמפיין חיובי כשלנגד עיניי מטרה אחת ויחידהלהמשיך בעשייה למען תושבי רחובות.

כל הסיפור של הקמפיין נגדי, כי הליכוד חושש שיהיו לי יותר מנדטים, זה באמת כל הסיפור. בחירות לא מנצחים בלכלוך והכפשות. בחירות מנצחים בקלפי. המנדט והכוח הוא של הציבור... אל תפגעו באינטליגנציה שלהם. זה מביך".