בדיון שהתקיים היום (רביעי) בבית המשפט לעניינים מנהליים בלוד נדחתה עתירתו של המשנה לראש עיריית רחובות, יניב מרקוביץ', בה ביקש לפסול את סיעתו של מתן דיל מהתמודדות למועצת העירייה.

יניב מרקוביץ'ומתן דיל | צילום: יח"צ ואבי מועלם

כזכור, השבוע פרצה דרמה פוליטית ברחובות, כאשר המשנה לראש העירייה, ויו"ר סיעת 'לב' המתמודדת למועצת העיר רחובות, עו"ד יניב מרקוביץ', הגיש עתירה לבית המשפט, ובה דרש לפסול את רשימת "רחובותי" בראשות סגן ראש העירייה, עו"ד מתן דיל. אם העתירה הייתה מתקבלת, רשימתו של דיל לא הייתה יכולה להתמודד למועצה. 

הסיבה לעתירה הייתה הסכם שנחתם בין סיעת 'רחובות ביתנו' לבין סיעת 'רחובותי', ולטענת העותר לא הוצגה לועדת הבחירות כפי שדורש החוק. מנגד טען דיל, בהודעה בה פרסם את ההסכם המלא לציבור, שלא היה מחויב להציג את ההסכם בפני ועדת הבחירות, וזאת בשל העובדה שמדובר בהסכם תמיכה שאינו כולל מרכיב מימון

מתן דיל| צילום אבי מועלם

בתשובתו לעתירה טען דיל שמדובר ב"עתירת שוא אשר נעדרת שמץ יסוד עובדתי ומשפטי מהמסד עד לטפחות וכל תכליתה לנסות לפגוע במשיבה על מנת לייצר באז תקשורתי". עוד נטען כי העותרים "הגישו את העתירה בלי  להכיר את העובדות הרלבנטיות ומבלי להכיר ולהבין את המצב המשפטי לאשורו ואף תוך הטעיית בית המשפט".

היום (רביעי) בצהריים הגיעה העתירה לדיון בבית המשפט, ושם היא נדחתה כאמור ע"י השופט. מתן דיל וסיעתו עדיין במירוץ למועצת העירייה. 

עו"ד מתן דיל בתגובה: "ככה לא מנצחים בחירות. בשביל לקבל את אמון הציבור צריך לעבוד ולהיבנות מתוך עשייה ולא לעסוק בעתירות קנטרניות ומופרכות שבוע וחצי לפני הבחירות".

עו"ד יניב מרקוביץ' בתגובה: "כעו"ד מעציבה אותי מאד פסיקת השופט שכל כולה טעות. אני שלם עם ההחלטה שלי להגיש את העתירה. אני תמיד הולך עם האמת שלי. יושרה אישית ומקצועית. כך אמשיך לעשות בעתיד".

יניב מרקוביץ | צילום יח"צ

עוד הוסיפו ממטה 'לב', ואמרו: אנו מכבדים את החלטת בית המשפט, מחד גיסא – אך חולקים על עמדת השופט, שלא לומר המומים ממנה. אחד מעקרונות המשפט הוא עקרון השוויון. כאן יש, לדעת כל מומחי המשפט שבדקו את הנושא, פגם מהותי. השופט בחר להתעלם ממנו. יש כאן גם טעות שיפוטית וגם עיוות של עיקרון השוויון. לא נוהגים עם כולם באותו סרגל".