ראש העירייה, רחמים מלול, קם לבוקר לא פשוט. הוא אמנם זכה להמשיך בתפקידו בחמש השנים הקרובות, אך הפתק הירוק ייזכר לעד כמתמודד הצבעוני ביותר שידעה העיר. יתכן וזו הסיבה לכך שהשנה לא התקיימו חגיגות ניצחון גדולות ברחבת הקניון, כפי שנעשה במערכות בחירות קודמות. 

פעילים בשטח | צילום: אבי מועלם

ניתן לשער שאחוז ההצבעות הגבוה לפתק המתנגד למלול, למרות שאף אדם לא התמודד מולו, מביע תחושה מסוימת בציבור. 

המנצחים הגדולים בבחירות 2018 הם זהר בלום ומתן דיל. בלום זכה ברוב קולות התושבים למועצה, ובפער קטן אחריו נמצאת סיעת 'רחובותי' בראשות דיל.

מצב זה מעמיד את ראש העירייה, שרשימתו היא כעת השלישית בגודלה במועצה, בכמה דילמות. העיקרית היא הרכבת המועצה. האם יממש איומים שנשמעו מצד מקורביו במהלך מערכת הבחירות וישאיר את דיל וסיעתו באופוזיציה? האם יחליט לחלק את התיקים לפני מספר המנדטים שקיבלו הסיעות, ואם כך, איזה תיקים יקבלו חברי סיעתו של דיל?

בנוסף, ימים ספורים לפני הבחירות חתמו חלק מהסיעות על הסכם תמיכה במלול. שלוש סיעות שקיבלו חיזוק משמעותי במועצה הקרובה לא חתמו עליו ('רחובותי', 'כיכר העיר עוז' ו'רחובות חופשית מרץ'). נכון לרגע זה מדובר על 8 חברי מועצה שיחסיהם עם מלול אינם ברורים.

פעילי 'רחובות חופשית' עם אילן גילאון| צילום: מטה 'רחובות חופשית'

נתון נוסף שקשה להתעלם ממנו הוא הירידה בכוחה של סיעת 'מחל' שמלול עומד בראשה, ומנגד התחזקות של רשימות המזוהות עם הקמפיין 'רוב חילוני במועצה'. כיצד הדבר ישפיע על החלטות עתידיות של המועצה?

מלבד האתגרים הפוליטיים, עומדים בפני מלול גם אתגרים עירוניים. ביניהם פתרון מצב השוק העירוני, פתרון תחבורתי מקיף, גדילת העיר ובניית תשתיות מתאימות, שמירה על שטחים ירוקים לצד הרחבת אזורי תעשייה, פרויקט הפינוי בינוי בשכונת קריית משה ומחאת הזבל.

ואיך הגיבו המתמודדים, רובם ברשתות החברתיות, על התוצאות?

 זהר בלום: "תודההההההההההה!!!! 10,813 קולות של תושבים ותושבות רחובות קבעו היום היסטוריה! החינוך בראש! הרשימה הגדולה ביותר במועצת העיר רחובות! אוהב אתכם המון! שלכם תמיד, זהר".

סלפי עם זוהר בלום | צילום: אביגיל קדם

אביב איטח: "חמסה! בוקר טוב, אם תשמעו ברחבי הארץ על רשימה עצמאית, ללא תמיכה מפלגתית, שהתמודדה רק למועצת העיר בקמפיין שספג הכפשות חסרות תקדים  ולמרות זאת זכתה ב-5 מנדטים ו-10,719 קולות כמו סיעת "רחובותי" בראשות מתן דיל תספרו לי על זה. אוהב אתכם, תודה על היום האדיר הזה ריגשתם בטירוף".

רחמים מלול: "תודה! בפתחו של היום הראשון, של הקדנציה השלישית שלי כראש העיר הכי מיוחדת בארץ, אני רוצה לומר תודה גדולה! בראש ובראשונה תודה גדולה לכם, תושבי רחובות, על שבפעם השלישית, הבעתם את אמונכם בי ובעשייה הציבורית שלי ושל סיעתי, ובחרתם בי להמשיך ולהיות ראש העיר שלכם. אני כאן בשבילכם ולמענכם.

מלול בתום הספירה. ממשיך קדימה | צילום: יח"צ מטה

תודה למשפחתי המופלאה, לרעייתי האחת והיחידה זהבה, לבניי ובנותיי, לחתניי ולכלות, על תמיכה בלתי מסויגת ואהבה ללא תנאי. אתם ללא ספק הרוח שבכנפיי. ממשיך הבוקר בכל הכוח בעשייה למען העיר רחובות ותושביה".

 תנועת שסד - דגל התורה רחובות: "לצד האכזבה מהעובדה שבמספר המנדטים הגענו רק לסף המנדט השלישי, אנו גאים בכך שעלינו משמעותית במספר המצביעים בקלפיות של האוכלוסייה הדתית והחרדית. זו הייתה מטרתנו ולשם כך פעלנו, שיתקדש שם שמים ברבים. ואכן, ציבור בני התורה הוכיח נאמנות לרבותיו והצביע בהמוניו. ברכותינו לראש העיר רחמים מלול, שזכה לתמיכה גורפת במעוזי הציבור החרדי, שיזכה להמשיך ולהוביל בעוז ובגאון את העיר רחובות".

 "אנחנו במקום המתקן". שאול צגהון | צילום: אביגיל קדם

שאול צגהון, כיכר העיר עוז: "תודה ענקית על התמיכה הרבה, עשינו את זה בדרך שלנו, מנהיגות של דרך אחרת עם טוב באמת משותף. רצינו יותר אבל שמחים גם עם מנדט אחד". 

איטל בציר אלשיך: "אכן זהו יום גדול עבורנו ברחובות חופשית מרצ, לנוכח הכפלת כוחנו בבחירות הנוכחיות. מודים לכל התושבים שנרתמו אמש ופעלו לעשות הכל כדי שנהיה במועצה ונוכל לייצג נאמנה את הציבור. מבטיחים להיות קשובים ולקדם את האינטרסים של הציבור".