ניסיתם פעם לבדוק מה תקציב העירייה? להגיש מועמדות למכרז עירוני? להתעדכן לגבי נושאים סביבתיים ברחובות? את כל אלו תוכלו לעשות באתר של עיריית רחובות, שקיבל ציון גבוה מהממוצע על פי מדד השקיפות הארצי לאתרי הרשויות המקומיות.

היום (א') פורסם מדד השקיפות לאתרי האינטרנט של רשויות מקומיות, שנקבע על פי 57 קריטריונים קבועים שמוצגים בכל אתר, בניהם: חשיפת תקציב הרשות, חוזים, מכרזים, מידע הנוגע לחברות עירוניות, דיווח על נושאים סביבתיים ועוד.

חלק מהקריטריונים שצריכים להיות מוצגים באתר נקבעו בחוק, וחלקם מוצגים מתוך סטנדרט גבוה שנדרש בכ-100 מדינות בעולם. בכל שנה מדרגת עמותת שקיפות ישראל את אתרי הרשויות המקומיות בארץ, והשנה התוצאות בהחלט מעודדות בנוגע לרחובות.

עלה בדירוג. אתר עיריית רחובות

מבין 75 אתרים של רשויות מקומיות שנבדקו, האתר של עיריית רחובות הגיע למקום ה-13 והמכובד. הציון לו זכה האתר על פי הדירוג הוא 87 (כלומר, שהוא עומד ב-87% מהקריטריונים). הציון גבוה מהממוצע הארצי, שעומד על 74.16%.

מדובר בזינוק משמעותי ביחס לדירוג של האתר משנה שעברה. בשנת 2016, האתר של עיריית רחובות ענה על 66%, והשנה כאמור מדובר על 87%. מדובר במגמה ארצית, היות וגם הממוצע הארצי של האתרים הוא הגבוה ביותר בעשור האחרון.

בשיטוט באתר אכן מתרשמים לטובה מהמידע שהוא מכיל: החל מנושאים מוניצפליים כמו שירותים שמעניקה העירייה, ועידות עירוניות ודו"חות, ועד לפעילויות ואופציות תיירות למבקרים בעיר, אולם לא כולם מודעים לכך שכל האפשרויות האלו זמינות להם באתר העירייה.